A + A = A -
ورود کاربر     
 + ثبت نام

ورود

ورود خودکار

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟
عضو شوید

جستجو در گوگل

افراد آنلاين

2 کاربر در سایت حاضرند (1 کاربر در حال بازدید از درباره ما هستند.)

کاربر: 0
میهمان: 2

ادامه...
خانه >> سوماتیک سل کانت - درباره ما

سوماتیک سل کانت

سلول های سوماتیکی (Somatic cell) چه هستند و چه کاری انجام می دهند؟

SOMA در زبان یونانی به معنای بدن است و لذا سلول های سوماتیکی به مفهوم سلول هایی با منشاء بدنی است. حتی اگر کارتیه گاو به عفونتی مبتلا نباشد هم سلول های بدنی در شیر وجود دارند. بنابراین وجود سلول های بدنی با تعدادی کمتر از 100000 در هر میلی لیتر شیر امری طبیعی بوده و مربوط به سلول های پوششی مجاری و آلوئول های پستانی است. حال اگر SCC بیش از 100000 باشد، به احتمال زیاد آن کارتیه عفونی شده است. هنگامیکه SCC بین 100000 تا cells/ml 199999باشد، وجود عفونت را تنها می توان از طریق تست باکتریولوژیکال تشخیص داد. تحقیقات نشان داده است که اگر SCC به بیش از 400000 برسد، 90 درصد کارتیه مبتلا شده است.

اسکورخطی سوماتیک سل کانت (Linear Somatic Cell Score) چیست و چه کاربردی دارد؟

تحقیقات پیشرفته برای نشان دادن اثرات SCC نشان داد که دقیق ترین روش برای این کار بیان کردن تعدادSCC به صورت لگاریتمی است.     

محاسبه میانگین شمار سلول های بدنی ماهیانه به صورت اسکور خطی، نشان دهنده مقدار واقعی شیر از دست رفته در اثر ورم پستان و مدیریت دقیق تر ورم پستان در گله است. در امتیازبندی سوماتیک سل کانت، تعداد سلول های سوماتیکی را در 10 اسکور دسته بندی می کنند و بر اساس مطالعات صورت گرفته هر اسکور دارای تفسیر مخصوصی است که می تواند راهکارهای لازم برای یک مدیر فارم را ارائه نماید. (وراثت پذیری اسکورخطی شمار سلول های بدنی، بین 0.06 تا 0.13 متغیر است و همبستگی ژنتیکی بین اسکورخطی و ورم پستان حدود 0.7 تخمین زده شده است. بنابراین اسکور خطی سوماتیک سل کانت می تواند به عنوان ابزاری در اکثر شاخص های انتخاب برای انتخاب غیر مستقیم در مقابل ورم پستان بکار رود.)

 

 

انتخاب زبان